Jakie są przyczyny problemów ze wzwodem u mężczyzn?

Viagra

Erekcja dla mężczyzn jest jednym z najważniejszych wyznaczników ich „męskości”. Niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji niejednokrotnie jest źródłem frustracji oraz obniżenia samooceny. Czynników, które mogą spowodować pojawienie się problemów z utrzymaniem erekcji jest naprawdę sporo.  Wprowadzenie kilku prostych zmian w swoim życiu może sprawić, że problemy zaburzeń erekcji raz na zawsze staną się tylko przykrym wspomnieniem. Co zrobić, aby cieszyć się dobrą sprawnością seksualną przez długie lata? 

Na czym polega wzwód?

Osiągnięcie wzwodu to skomplikowana reakcja biologiczna. Na skutek stymulacji seksualnej w organizmie mężczyzny zachodzi sporo procesów. Tlenek azotu łączy się z innymi reakcjami biomechanicznymi, a to z kolei sprawia, że mięśnie gładkie penisa ulegają znacznemu rozszerzeniu. Następnie do ciał jamistych prącia napływa krew, co powoduje, że do uzyskania wzwodu już krótka droga.

Aby wzwód mógł być utrzymany, musi być zablokowany odpływ krwi. Często dzieje się, że coś w organizmie nie działa jak należy, przez co krew z członka odpływa zbyt szybko. Wynikiem takiej sytuacji jest utrata przez mężczyznę wzwodu. Członek opada, co powoduje ogromną frustrację zarówno u mężczyzny jak i u jego partnerki.

Statystyki na temat zaburzeń wzwodu wśród mężczyzn

Statystyki dotyczące zaburzeń wzwodu są wręcz porażające. Mówią one, że problem niskiej lub zanikającej potencji dotyczy około 150 milionów na całym świecie. W samej Polsce jest to dysfunkcja seksualna dotycząca około 3,5 milionów mężczyzn. Co gorsze, jest to problem uważany za bardzo wstydliwy, przez co zaledwie 5% pacjentów decyduje się na to, aby pójść do specjalisty i opowiedzieć mu o swojej przypadłości. Konsekwencje niskiej potencji to brak ochoty na seks, pogorszenie ogólnych relacji z partnerką oraz coraz większa frustracja. Wielu mężczyzn dotkniętych problemem niskiej i zanikającej potencji boryka się także z niską samooceną lub nawet depresją.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji? Wśród młodych mężczyzn przyczyna tkwi przede wszystkim w psychice oraz ogólnie przyjętym stylu życia. Z kolei u mężczyzn dojrzałych, którzy przekroczyli już 40-ty rok życia niska erekcja jest spowodowana zmniejszoną produkcją testosteronu oraz ogólnym gorszym stanem zdrowia.

Czym są spowodowane zaburzenia erekcji?

Przyczyn występowania zaburzeń erekcji jest naprawdę mnóstwo. Poniżej pokrótce je omawiamy:

  • Nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Na sprawność seksualną mężczyzny ogromny wpływ ma to, co je każdego dnia. Zabójcą potencji są potrawy tłuste oraz bogate w cukier. Ci panowie, którzy chcieliby odzyskać sprawność seksualną, powinni włączyć do swojego codziennego jadłospisu jak najwięcej warzyw i owoców, a piwo czy słodkie napoje gazowane powinni zamienić na niegazowaną wodę mineralną.
  • Niewielka aktywność fizyczna. Brak aktywności fizycznej sprawia, że kondycja naczyń krwionośnych w organizmie mężczyzny jest bardzo zła. Im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza sprawność w łóżku. Jeśli ktoś nie lubi biegać maratonów, wcale nie musi decydować się na bardzo wymagające formy wysiłku. W zupełności wystarczy codzienny spacer czy trucht.
  • Palenie papierosów. Wśród palących mężczyzn aż 50% z nich ma problemy ze wzwodem. Dym papierosowy zawiera mnóstwo toksycznych związków, które w dużym stopniu wpływają na kondycję układu rozrodczego. Liczba oraz jakość plemników na skutek palenia tytoniu ulega znacznemu pogorszeniu, przez co doczekanie się potomstwa może być bardzo trudne.
  • Stres.
  • Niewielka ilość snu. 

 

Comments (No)

Leave a Reply