Wszystko co chcielibyśmy wiedzieć na temat libido

Viagra

Obecnie całkiem sporo mówi się na temat libido, niemniej jednak nie każdy z nas dużo na jego temat wie. Każdy zdaje sobie wyłącznie sprawę z faktu, iż ono istnieje. Seksualny popęd, inaczej libido to ważna część życia każdego z nas – na tym wiedza niestety się kończy.  Warto, abyśmy zapoznali się z kilkoma faktami na temat libido, w końcu chodzi o nasze seksualne życie. 

Hormony

Pierwszym spośród istotnych hormonów, będzie testosteron. Im go będzie więcej, tym lepsze będzie libido. Mężczyźni posiadają znacznie większą ilość wymienionego hormonu, aniżeli panie. To właśnie ten hormon odpowiedzialny jest za seksualny popęd. W porównaniu do kobiet, które przeszły już menopauzę, młode panie mają sporą ilość testosteronu, stąd też powiedzenie, iż im człowiek będzie starszy, tym jego libido będzie coraz niższe.

Seksualny popęd to sprawa indywidualna. Mężczyźni znacznie szybciej mogą doświadczyć limitu libido, aniżeli panie. One zwykle odczuwają dużo większą ochotę na uprawianie seksu po 30 roku życia. U mężczyzn zaś taką chęć może się nasilić już w wieku lat osiemnastu. Jest to związane bezpośrednio z innego typu hormonalną gospodarką, nie tylko kobiet, ale i mężczyzn.

Dieta i afrodyzjaki

Ostatnimi czasy sporo mówi się na temat afrodyzjaków, które pomagają w zwiększaniu poziomu libido. W czasie przygotowania kolacji składającej się z ostryg, czy też innego typu specjałów, które mają za zadanie zwiększać ochotę na aktywność seksualną, nie możemy się opierać wyłącznie na ich działaniu. Jedzenie niewątpliwie może być zmysłowe, niemniej jednak same posiłki nie dostarcza żadnych właściwości, które mogłyby zwiększać nasze libido.

Mimo tego, iż na afrodyzjaki nie możemy zbytnio liczyć, to poniekąd potrawy mają wpływ na nasz seksualny popęd. Jeśli w diecie zawarte będą składniki i produkty, które mają wpływ na zwiększenie przepływu krwi, może to mieć wpływ na nasze libido. Żeby to podtrzymywać, warto spożywać te produkty, które zawierają dużo przeciwutleniaczy, takich jak: szparagi, truskawki, rośliny strączkowe czy też łosoś.

Wpływ napojów wyskokowych na nasze libido

Drinka bez problemu możemy się napić, żeby móc rozluźniać atmosferę, wejść w tryb relaksu. Spożycie jednego, czy też może dwóch zdecydowanie nie będzie szkodliwe, a może i wręcz odwrotnie. Nadmierne ilości alkoholu mogą jednak przyczyniać się do spadku poziomu libido.

Czas owulacji

Kobiety podczas owulacji mają zdecydowanie największe libido. Zestawienie dużych ilości estrogenu i testosteronu w takim czasie sprawi, iż kobiece libido o będzie sporo większe, zaś osiąganie orgazmów przyjdzie z łatwością. Organizm tak reaguje, gdyż pojawia się naturalna chęć posiadania potomstwa.

Ciąża

W czasie ciąży kobiece libido zwykle rośnie z uwagi na podwyższony poziom hormonów krążących we krwi. Kobiety ponadto nie odczuwają presji ciąży, a to zapewnia im komfort psychiczny. Dlatego do spraw aktywności seksualnej mogą podchodzić z relaksem.

Dlaczego nasze libido spada?

Na ogół mowa jest o tym, iż spadki libido związane są z przemęczeniem albo stresem. Długotrwałe spadki libido mogą być związane również z wieloma schorzeniami. Mogą to być nie tylko schorzenia fizyczne czy psychiczne, ale również te mające związek z hormonami. Ja spadki libido wpływają również specyfiki lecznicze. Seksualny popęd możemy poprawić, niemniej trzeba stosować się do pewnych zaleceń. Sposób leczenia będzie zależeć w dużej mierze od przyczyny spadków libido. Dlatego na samym początku warto będzie poddać się odpowiednim badaniom, które zostaną zlecone przez lekarza specjalistę.

Comments (No)

Leave a Reply