Jak działa pigułka gwałtu?

Viagra

Pigułka gwałtu zamiennie jest określana jako pigułka zapomnienia. Podstawowe działanie tego preparatu polega na tym, że osoba, która go zażyje, całkowicie traci świadomość oraz pamięć.  Osoby postronne mogą ją manipulować do woli. Pigułki gwałtu zazwyczaj są dosypywane do drinków młodym dziewczynom w klubach nocnych i dyskotekach przez złodziei i gwałcicieli. Oto artykuł ku przestrodze, w którym wyjaśniamy, jak działają pigułki gwałtu. Zapraszamy do lektury. 

 

Pigułka gwałtu – co to jest?

Pigułka zapomnienia, czyli pigułka gwałtu, to środek, który sprawia, że osoba, która ją zażyje, czasowo traci świadomość. Jest ona dosypywana ukradkiem osobom do drinków przez gwałcicieli, złodziei oraz innych groźnych przestępców. Jej umieszczenie w drinku jest banalnie proste, ponieważ pigułka szybko ulega rozpuszczeniu oraz nie ma smaku.

Dzięki temu sprawca nawet przez wiele godzin może mieć całkowitą kontrolę nad wytypowaną przez siebie ofiarą. Osoby, które wybierają się na dyskotekę, powinny szczególną uwagę zwracać na zamówione przez siebie napoje. Wystarczy przecież kilka sekund nieuwagi, aby ktoś z zewnątrz dosypał nam do drinka czy piwa taką pigułkę. Konsekwencje zażycia tabletki gwałtu mogą być naprawdę bardzo groźne. Lepiej zachować wzmożoną czujność niż paść ofiarą kradzieży czy gwałtu.

Z jakich substancji składają się pigułki gwałtu?

Do produkcji pigułek gwałtu wykorzystuje się minimum kilka substancji. Najpopularniejszą spośród nich jest kwas gamma-hydrooksymasłowy (GHB). W ludzkim organizmie substancja ta występuje w sposób naturalny, jednak jej stężenie wynosi 0,1 mg/l. W latach 60. ubiegłego wieku substancję tą stosowano w anestezjologii jako środek rozluźniający podczas przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Stosowały ją także kobiety podczas porodu, alkoholicy oraz osoby zmagające się z chroniczną bezsennością.

Niestety, „atuty” tej substancji bardzo szybko zostały zauważone przez przestępców. Na jej ogromną popularność wpłynął także fakt, iż bez trudu można wyprodukować ją nawet w warunkach domowych. W tej chwili posiadaczy pigułek gwałtu jest naprawdę sporo.

Substancja używana w pigułkach gwałtu nie ma zapachu, smaku ani barwy, dlatego jest świetna według wszystkich przestępców. Bez trudu rozpuszcza się w zaledwie kilka sekund w dowolnym napoju – zarówno alkoholowym jak i bezalkoholowym.

W momencie, gdy stężenie tej substancji w organizmie staje się zbyt duże, zachowanie danego człowieka przypomina stan upojenia alkoholowego. Osoby, które obserwują taką sytuację, uważają, że ktoś po prostu przesadził z liczbą drinków. Rzadko ktoś podejrzewa, że dana osoba mogła paść ofiarą oszusta, który wsypał jej pigułkę gwałtu do drinka. Dodatkowo, substancja ta bardzo szybko znika z ludzkiego organizmu. Wykrycie jej we krwi jest niemożliwe już po 8 godzinach, zaś w moczu po 12. Z kolei rezultat jej działania jest bardzo szybki. Ofiara już po około 15-30 minutach od spożycia tabletki całkowici traci świadomość.

Jak zachowuje się człowiek po zażyciu pigułki gwałtu?

Zażycie pigułki gwałtu powoduje, że człowiek całkowicie traci świadomości staje się wręcz bezbronny. Nie może samodzielnie podejmować decyzji, a osoby postronne mogą z nią zrobić dosłownie wszystko. Najgorsze jest to, że po kilku godzinach taka osoba niczego nie pamięta. Okradziona oraz zgwałcona ofiara nic nie pamięta, przez co wskazanie sprawców jest niezwykle trudne. 

Na pigułki gwałtu powinni uważać wszyscy, którzy wybierają się do dyskotek czy nocnych klubów. Taka pigułka może być dosypana zarówno młodej dziewczynie jak i dobrze sytuowanemu mężczyźnie z dużego miasta. Taka jedna pigułka może spowodować zgwałcenie bądź utratę wielomilionowego majątku. Warto zatem zawsze zachowywać czujność, aby nie wpaść w tak ogromne tarapaty.

Jak chronić się przed tabletką gwałtu?

Aby uchronić się przed pigułką gwałtu, przede wszystkim należy podczas wizyt w barach czy klubach nocnych zachowywać szczególną ostrożność. Nie wolno spuszczać oka ze swojego kufla czy kubka. W ten sposób będziemy mieli stuprocentową pewność, że w naszym trunku nie znalazła się żadna nieodpowiednia substancja.

 

Comments (No)

Leave a Reply